Nová technológia spôsobu umiestnenia batérií nie do batérií, ale podvozku by mala znamenať revolúciu. Túto novinku chce priniesť automobilová značka Tesla.

Ako samotná Tesla vraví, tak nová technológia spôsobu ukladania energie do podvozku ušetrí miesto, zníži hmotnosť, ako aj predĺži dojazd.

Ak si pamätáte minulý rok, tak Elon Musk sa rozhodol počas predstavovania nových modelov v septembri prisľúbiť, že spoločnosť by chcela predstaviť automobil, ktorý bude poháňaný kremíkovými anódami, pričom ich výkon by mal byť so zníženým obsahom kobaltu. Tento krok by znamenal aj zníženie ceny automobilov.

Ako uvádzal, tak energia by sa neukladala do samotných batérií, ale mala by byť využitá v integrovanom samostatnom podvozku. Tým pádom by sa uvoľnilo miesto pod kapotou. Vďaka tomuto kroku, by sa samotná hmotnosť automobilu mala znížiť o 10 percent, a tak by sa aj zvýšil dojazd vozidla. Ako to Tesla uvádza, tak by sa jednalo „o revolúciu v automobilovom priemysle“.

Vieme dnes to, že akumulátor tvorí podstatne veľkú časť hmotnosti elektromobilov, ako aj elektroniky. Vozidlá sú dnes poháňané lítium-ionovým článkom. Rovnako sú poháňané aj dnešné drony, a preto sú z časti obmedzené počas letu.

Zdá sa teda, že sme svedkami čoskorej likvidácie samotných akumulátorov, kedy ich nahradí niečo iné. Ak vás viac zaujíma táto téma, tak vám odporúčame nahliadnuť do článku portálu wired.com

 

Zdroj: wired

Reklama
Reklama
Share: