Je dosť pravdepodobné, že v dnešnom svete sa pomaly, ale isto ľudia nezaobídu bez smartfónu, ktorý by dennodenne používali. Smartfóny dnes používame či už v našej práci, pri oddychu, alebo len tak pre zábavu. Toto nadmerné používanie smartfónu a jeho časté nabíjanie sa môže odzrkadliť aj v tom, že ako dlho Vám vydrží tzv Lithium-ion batéria a v niektorých prípadoch môže hroziť aj jej výbuch.

Prinášame Vám zopár rád, ktoré Vám nezničia Váš smartfón.

  1. Vyvarujte sa pádom
    Často sa stáva, že smartfón nám vyletí z ruky a niekedy sa poškodí jeho displej. Displej nie je jediná časť, ktorá sa zničí pádom. Vo vnútri máme aj batériu, ktorá ak utrpela pri páde poruchu, tak je dosť pravdepodobné, že stratí na výkone a v najhoršom prípade Vám telefón exploduje. Odteraz už aspoň viete, že prečo by Vám nemal padať Váš smartfón.Redmi-Note-7s vzplanul a vybuchol
  2. Nenabíjajte smartfón dlhšie než musíte

Azda najčastejšia činnosť každého človeka. Každý z nás vždy, keď ide spať, tak si nechá telefón na nabíjačke. Po pravde tento akt je najnezdravší pre našu batériu v telefóne.

Keď telefón nechávate dlhšie na nabíjačke, než by ste mali, tak v batérii zhoršujete stav plynu, ktorý je v nej. V skratke povedané tento akt dopomôže k pretlakovaniu batérie. Samozrejme, ak máte telefón z najvyšších tried, tak niektoré sú už natoľko vyvinuté, že sa im samo vypne nabíjanie.

 

3. Zabráňte používanie iných adaptérov, než sú pre to určené

V časoch, keď si nemusíte kupovať originálne adaptéry to nie je vždy najlepší nápad. Vo všeobecnosti platí to, že aj keď ten kábel a adaptér bude stáť viac, tak je lepšie si zaplatiť viac než to neskôr oľutovať na zničenej batérii Vášho smartfónu, ktorý mohol fungovať s ňou ešte nejaký ten rok. Tzv „fake“ nabíjačky môžu spôsobiť prebíjanie smartfónu.

4. Zabráňte nabíjaniu pri zlých podmienkach, v ktorých nabíjate

Teplota vonku, tak ako aj vo vnútri sa čím ďalej tým viac cez leto stupňuje smerom na hor. Aj nemalý dotyk vysokých teplôt pri bazéne na záhrade nemusí byť zrovna najlepším riešením. Príliš vysoká teplota na akomkoľvek mieste môže spôsobiť zničenie batérie. V skratke povedané: Nabíjate si batériu, ktorá generuje určitú teplotu. Ak túto teplotu prekročíte, tak môžete spôsobiť jej nafúknutie a neskôr explóziu.

 

     5. Odporúčané percento nabíjania od výrobcov

Výrobcovia už dlhší čas sa snažia o to, aby užívatelia nabíjali telefón na maximálnu úroveň 50%, keďže tento spôsob nabíjanie nie len, že predĺži trvácnosť batérie, ale aj zabránite ostatným nežiadúcim okolnostiam, ktoré môžu nastať.

 

6. Nebojte sa používať Rýchlo nabíjačku 

Ak ešte nemáte Fast Charge adaptér pre nabíjanie, zadovážte si ho. Po novom už dizajnéri nabíjačiek myslia aj na staršie modely, preto sa nebojte zapojiť Váš telefón do rýchlo nabíjačky.

 

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: