Ako sa zdá, tak WhatsApp začína mať problémy potom, čo oznámil úpravy pravidiel na ochranu súkromia! Toto sa mení!

Aplikácia Viber vyjadruje svoj nie pozitívny postoj k novým pravidlám v oblasti ochrany súkromia používateľa.

Donedávna bolo možné nezdieľať svoje telefónne číslo s Facebookom, avšak po novom to už bude povinnosť. Podľa aktuálnych noviniek, tak používatelia musia súhlasiť s novými podmienkami do 30 dní, inak príde na to, že už nebudú môcť využívať svoj účet.

Aktualizácia, ktorá prišla s tým, že 100%tne začlenila WhatsApp do aplikácie Facebook. Po novom sa tak WhatsApp stáva spolu s Facebookom jednotnou platformou, pričom používatelia budú môcť byť viac monetizovaní viac než predtým. V skratke povedané, to má byť varovanie v oblasti súkromia. Podľa generálneho riaditeľa Viber bude teda služba sa starať o to, aby používatelia získali väčšiu bezpečnosť a súkromie ich dát.

Ako sa zdá, tak toto bude!

  • Prednastavené šifrovanie na oboch stranách komunikácie  netreba riešiť a ani nijak inak nastavovať. Podľa všetkého je to jednoduché a jasné. Pre Viber váš prístup ku konverzáciám a účastníkom zostane len u vás.
  • Doručené správy nebudú ukladané ani na Cloude a táto funkcia je už od defaultnosti vypnutá. Ak si ju, ale budete chcieť aktivovať, tak budete môcť. Viber podľa všetkého neuchová žiadne kópie správ a ani hovorov.
  • Súkromie: Čo obnáša? Viber má vlastné bezpečnostné funkcie, ktoré umožnia posielať samodeštruktívne správy, ktoré sa samé zničia a nikde sa neuchovajú.  Prístup k ním máte len vy pomocou vlastného PIN kódu.
  • Viber prináša aj ukončenie obchodných vzťahoch s Facebookom.

Zdroj: Viber

Reklama
Reklama
Share: