Aplikácia WhatsApp očakáva nový typ mazania správ, ktorý sa nazýva samodeštrukčný. Ako budú nové správy fungovať?

Chystá novinka od WhatsApp, avšak nebude až tak dobre fungovať ako sa zdá. Samodeštrukčné správy priniesli očakávania, ale aj zopár sklamaní.

Ako WhatsApp plánoval nezaostávať v samodeštrukčných správach, tak portál WABetaInfo prináša nové informácie o tom ako budú fungovať. V prvom rade je to dobrá správa, že WhatsApp niečo takéto prinesie, avšak po tejto správe vás to sklame. Novinkou v službách bude to, že správy sa samé zmažú až po uplynutí siedmich dní. Toto rozhodnutie si nebudete vedieť sami ani nijak nastaviť a ani upraviť.

Samotná služba, ale uvádza že ak si zapnete Miznutie správ, síce budete môcť odosielať správy, avšak po čase z časového úseku zmiznú. Toto rozhodnutie, tak nadobudne činnosť po aktualizácii a tým, keď ju príjmete. Samozrejme túto možnosť sa bude dať aj vypnúť potom. Veľkou nevýhodou bude ale to, že ak nebudete správcom napr. skupiny, tak vždy budete musieť správcu poprosiť o zrušenie tejto fíčurky.

Každopádne ďalšie podmienky pri Miznúcich správach sú:

  • Ak neotvorí daná osoba WhatsApp, tak počas najbližších siedmich dní, bude z chatu daná správa odstránená. Pozor! Jej obsah si ale budete môcť naďalej pozrieť v náhľade obsahu.
  • Ak budete odpovedať na správu, tak pôvodná bude v úvodzovkách, a po uplynutí platnosti nemusí zmiznúť. Taktiež ani z druhého chatu sa neodstráni, ak tam táto funkcia nebola povolená.
  • Aj zálohy budú môcť obsahovať miznúce správy, pričom tam bude tiež platiť platnosť 7 dní.

 

Zdroj: WABetaInfo

Reklama
Reklama
Share: