Ak ste aj čo i len občasným hráčom, tak táto novinka Vás veľmi poteší. Windows plánuje priniesť herného správcu už čoskoro.

Ak ste hráčom a občasne si zahráte, tak táto novinka Vás poteší, pretože si vďaka nej budete vedieť identifikovať, to že kde by ste si mohli znížiť výkon vo vašej hernej sústave.

Novinka by sa mala objaviť ako rozšírenie aplikácie Xbox Game Bar, na ktorú upozornil server Windows Latest. Vďaka tomuto rozšíreniu Xbox Game Bar by mal vzniknúť špecializovaný správca úloh.

Čo to pre Vás znamená?
Už čoskoro identifikujete, že či Vám zasekávanie hry spôsobuje antivírus, priepustnosť pevného disku, alebo akákoľvek iná súčasť Vašej hernej sústavy. Tešiť sa môžete na novú funkciu, ale pozor! Treba myslieť na to, že mnoho aplikácií má režim, ktorý Vám môže rozpoznať celoobrazovú aplikáciu akými sú hry, alebo pozeranie filmov a to by mohlo spôsobiť obmedzenie výkonu daného zariadenia, ktoré nie je potrebné v tej chvíli, v ktorej ho potrebujete.

Každopádne Xbox Game Bar bude veľkám prínosom, pretože sa bude zobrazovať nad všetkými aplikáciami vo forme plávajúcich okien. Táto funkcia bude vo finále viac friendly user než správca úloh, ktorého už poznáte.

 

Ako si ho spustím?
Postačí, ak stlačíte Win + G a pri jednej z ďalších aktualizácií Windows sa už potešíte tejto novej featurke.

Zdroj: Windows Latest

Reklama
Share: