Ak ste už dlho nepostrehli väčšie viditeľné zmeny od Windows, tak táto vám napraví chuť si pozrieť niečo nové.

Windows chystá konečne novinku, ktorá za posledné roky tu ešte nebola. Pýtate sa prečo? Windows Obchod sa zmení… po rokoch.

Obľúbená aplikácia Microsoft Store chystá momentálne aktualizáciu, ktorá urobí zo starého rozhrania nové, a malo by sa teda toho naozaj zmeniť. Z pohľadu užívateľa pôjde teda o nápravu animácií, ako aj prvkov. Čo sa týka rozhrania, tak to by malo zostať „takmer identické“. Pre používateľa to teda nebude potrebné.

Rozloženie prvkov

Hlavným meničom bude rozloženie prvkov, ktoré pocítime pri zmene veľkosti okna. Ak si to všimneme, tak aplikácia by mala byť jednou z priorít v celom systéme. Samozrejme naďalej bude možné využívať inštaláciu od iných zdrojov cez EXE / MSI. Samozrejme treba myslieť na to, že pri niektorých aplikáciách už nebudete mať na výber, a preto sa v podstate nič nezmení pri získavaní nových aplikácií. V skratke ak ste používateľ Microsoft Office vecí, alebo iných Microsoft produktov, tak všetko si budete môcť nainštalovať už len cez tento obchod, ako tomu bolo doteraz.

Samozrejme, ale prečo sa chystá táto veľká zmena? To čo vás poteší bude to, že výrobca sa zaručil tým, že mnohé aplikácie budú mať rýchlejšie sťahovanie rovnako ako aj podaktoré inštalačné procesy aplikácií sa zrýchlia. Teda poteší vás lepšia odozva.

 

Zdroj: Windows Latest

Reklama
Share: