Síce niečo odchádza, niečo sa zveľaduje a niečo ostáva. Takto to vidí Windows s príchodom Windows 11.

Windows 11 tak čaká novinka, ktorá pomôže mnohým z nás. Nový nástroj s názvom Snipping Tool bude slúžiť pre vystrihovanie obrazovky.

To na čo teda slúži klávesa Print Screen s automatickým ukladaním obrázkov na OneDrive, alebo aj na len skopírovanie obrazovky či okna do schránky, tak aj novinka s názvom Snipping Tool bude mať rovnaké využitie.

Na webe Twitteri sa objavila názorná snímka toho, že ako by táto funkcia mohla vyzerať. Animácia poukazuje na hlavné využitie nástroja a to najmä v oblasti vystrihovanie vami vybranej oblasti s možnosťou dorobenia poznámky rukou. Po novom tak vidíme pokračovanie v trende nástroja tretích strán, ktoré sa špecializujú na doplnkové spracovanie obrázkov, alebo dokonca aj rozšírené možnosti snímania, či už pri rolovania obrazovky do jedného dlhého obrázku.

Ako sa zdá, tak zmien síce nebude na teraz dlho, ale celkovo sa docieli to, že mnoho funkcií sa zjednotí a budú výsledne potom spolu dobre vyzerať systémovo. Ak sa vám nepáči táto nová funkcia, tak netreba zúfať, pretože bude naďalej možnosť si ju odinštalovať z počítača.

 

 

Zdroj: Twitter

Reklama
Share: