Nie vždy všetko čo vyjde sa môže ujať a prirodzene pribudnúť do ekosystému, ako aj user friendly prostredia používateľa.

Ak ste mali radi niektoré aplikácie, tak už ich vo Windows nenájdete.

Medzi aplikácie, ktoré sa čoskoro vyparia zo systému Windows budeme môcť nájsť 3D Skicár, Math Input Panel, ako aj prehliadač 3D objektov. Ako je teda už známe a viditeľné, tak 3D modely sa viac menej neuchytili, tak ako by si Microsoft mohol myslieť. Totiž najväčším problémom je to, že mnohí užívatelia v skratke nemodelovali objeky, tak ako si to vysníval samotný Microsoft.

Ak sa teda chystáte si aktualizovať váš operačný systém Windows, tak. novej verzii Windows 10 Build 21332 ich už nenájdete. Táto verzia je najmä pre účely release a neskôr prichádzajú aj iné insiderské vydania. V rámci systému teda aplikácie odídu, ale ak by vám náhodu chýbali, tak si ich budete môcť stiahnúť z Microsoft Store.

Podobný scenár presunu aplikácií už výrobca operačného systému kedysi aplikoval, a tak menej úspešné aplikácie aspoň nájdete v Microsoft Store. Každopádne je stále otázne to, že čo je balans v aplikáciách a čo je potrebné mať v systéme a čo nie. Týmto krokom teda Microsoft asi pre jednoduchších používateľov pridá ďalší problém, keďže sa k ním už tieto aplikácie, tak rýchlo nedostanú, pretože si ich budú musieť na novo nainšťalovať.

Zdroj: WinAero

Reklama
Share: