Zdá sa, že pár veciam v Xboxe čoskoro odzvoní. Čo všetko chystá Microsoft pre svojich verných hráčov?

Zdá sa, že po tejto správe si mnohí z nás sadnú na zadok a budú sa radovať. Totiž Microsoft už na začiatku tohto roka v januári oznámil, že nebude vyžadovať predplatné Xbox Live Gold pre hranie hier s viacerými hráčmi.

Táto novinka zrejme potešila nie jedného z nás. Ako je jasné tak v mnohých hrách zadarmo sa naozaj začínajú slová od Microsoftu napĺňať a v určitých free-to-play hrách už po novom si môžeme všimnúť, že pre ich hranie nepotrebujete Xbox Live Gold. Takáto fíčurka sa napríklad dotkla obľúbenej hry Fortnite, Rocket, League of Legends a Call of Duty: Warzone – potrebné mať Xbox Live Gold.

Táto fíčurka teda prináša určitý rozpor s dobre známym prostredím, ktoré má PlayStation, kde napríklad hry free-to-play nevyžadujú predplatné PlayStation Plus. Po novom sa tak mení toho pri Xbox toho naozaj dosť, pretože kedysi aj pre sledovanie Netflix bolo potrebné mať Xbox Live Gold, avšak pred časom sa táto požiadavka odstránila resp. bola zrušená.

Xbox Live končí?

Po novom Xbox Live prechádza veľkým tzv. rebrandom počas, ktorého získame označenie Xbox network. Ak by vám ale chýbalo Xbox Live Gold, tak nemusíte zúfať, pretože toto ostane naďalej, avšak nový názov sady služieb bol pre niečo vytvorený. Jednoducho Microsoft chce „vytvoriť jednoduchš a o mnoho popisnejší systém správ pre celkový Xbox na mnohých smeroch“ ako uviedol hovorca spoločnosti Microsoft.

Ak teda sa pozrieme na vývojárov, tak táto správa ich poteší. Poteší najmä tých free-to-play

Zdroj: TechRadar

Reklama
Share: