V dnešnej dobe začína. byť čím ďalej tým väčší problém s vytváraním dodávateľských reťazcov. Značky sa preto postavili voči tomu inak.

Podobné problémy sa dotýkajú aj Huawei. Síce Google oznámil pred pár dňami, že chystá vlastný čipset pre smartfóny, tak tejto situácii to nijako nepomôže.

Podľa najnovších informácií sa uchýli k záveru ďalší výrobca, ktorý si vytvorí vlastný čipset. Podľa portálu Android Authority sa Xiaomi a Oppo pripravujú na spustenie tvorby vlastných čipsetov, ktoré budú slúžiť pre potreby 5G. V správe sa tak hovorí o prelome tohto roku 2021 a 2022, kedy firmy uvedú vlastné čipsety. Tieto čipsety by mali byť kompatibilné so sieťami sub-6Ghz 5G.

Už pred nedávnom sme sa dozvedeli informáciu o tom, že Xiaomi v rámci predstavenia nového modelu smartpnu Mi 11 Ultra bude využívať vlastný čipset. Napokon sa v novinke ukázalo, že čipset je len ISP, ktorý je z roku 2017. Tak chystaný trend nasleduje a po spoločnostiach Apple a Samsung  budú aj Xiaomi a Oppo vyrábať vlastné čipsety.

Reklama
Share: