Ak vám niečo vraví technológia od Apple s názvom Apple AirPower, tak nie ste ďaleko od toho, že Xiaomi uviedlo na trh, to čo nemá ani Apple.

Zdá sa, že Xiaomi dokončilo to čo ešte Apple nestihol. Jedná sa o bezdrôtovú technológiu nedokončenej verzie Apple AirPower.

Zdá sa, že podľa aktuálne uvedených informácií prichádza nová Xiaomi AirPower s výkonom až 80 W. V rámci teda Xiaomi konferencie sme sa okrem nových smartfónov dozvedeli aj o nových bezdrôtových nabíjacích doplnkoch, ktoré rozhodne majú čím prekvapiť.

Novinkou je teda 80 W bezdrôtový nabíjací stojan, pričom druhým je už spomínaný klon nabíjačky Apple AirPower.

Nabíjací stojan?

Nové technológie sú súčasťou Xiaomi, a preto aj Xiaomi sa rozhodlo v rámci bezdrôtového nabíjacieho príslušenstva priniesť nové „Mi Wireless Charging Stand Set“, ktorý podľa všetkého bude mať rýchlosť 80 W. Aktuálne ak sa pozrieme na možnosť výkonu dobíjania, tak technológia pri smartfónoch to umožnovala len na 67 W.

Podľa Xiaomi sa dozvedáme o tom, že nový Mi Wireless Charging Stand Set by mal mať kvalitný, efektívny a precízny odvod tepla. Na základe technológie, ktorá pracuje s dvomi cievkami sa vedia produkty od Xiaomi nabíjať či už vo vertikálnej, alebo aj horizontálnej polohe. Skvelou fičúrkou bude aj samostatné tlačidlo, ktoré poslúži na zapnutie rýchleho režimu nabíjania. Tento režim by mal až o 15 % rýchlejšie nabiť vaše zariadenie.

Cenovka nabíjacieho stojanu je v Číne určená na 499 juanov, pričom u nás by to v prepočte malo byť 65 eur. V rámci ochrany životného prostredia Xiaomi predáva aj verziu, ktorá nemá ďalšie zbytočné nabíjacie púzdro v balení. Xiaomi prichádza aj so Special Edition.

Bezdrôtová nabíjačka Xiaomi
Bezdrôtová nabíjačka Xiaomi

Apple AirPower v podaní Xiaomi? Je to ako z kopiráku?

Novou nabíjacou podložkou od Xiaomi prichádza bezdrôtová nabíjačka. Podľa médií sa jedná o akýsi klon AirPower od Apple? Toto označenie si získala, keďže používa viaceré cievky podobne ako ešte nedokončená technológia AirPower od Apple.

Pri Xiaomi sa dozvedáme informáciu, že samotný vývoj oni začali pred 2 rokmi, kedy sa niečo podobné v Apple ukončilo. Vtedy Apple ukončil vývoj vlastnej podložky AirPower. AirPower podložka mala slúžiť pre súčasné nabíjanie viacerých zariadení. Mali byť až 3 súčasne.

Novinka Xiaomi AirPower, tak obsahuje 19 nabíjacích cievok s motorom, ktoré by mali nie len že pohybovať cievkami, ale vedeli ich aj indukčne nabíjať. Podložka, tak rovnako môže nabíjať 3 zariadenia, pričom každé z nich bude mať rýchlosť 20 W. Dokopy získame teda 60 W. Pri prepočte ceny z 599 juanov sa dostaneme na cenovku 78 eur.

Musíme vás sklamať, pretože o globálnej verzii sa zatiaľ nikde nič nepísalo a ani nehovorilo.

Bezdrôtová nabíjačka od Xiaomi akú nemá ani Apple!
Zdroj: XDA-Developers

Zdroj: XDA-Developers

Reklama
Share: