Xiaomi nebude už len. elektronický, bude skôr aj elektromobilný.

Ak si myslíte, že ste vedeli všetko, tak sa mýlite. Xiaomi čoskoro spustí práce na vlastnom elektromobile.

Podľa zákulisných informácií z prostredia firmy Xiaomi by sa vývoj vlastného elektromobilu mal spustiť počas najbližších týždňov. V rámci technológií pôjde teda o pokročilé informačné technológie, ktoré zdôraznia jeho špičkovosť. O projekt sa bude starať tzv. veterán Wang Chuan, ktorý je nie len spoluzakladateľom, ale aj strategickým riaditeľom Xiaomi. Práve on v roku 2021 nastúpil do firmy a v súčasnosti z jeho oddelení urobil práve to najziskovejšie – vývoj televízií.

Kedy. by sa malo začať pracovať na vozidle?

Ako už uvádzame v článku vyššie, tak práce na samotnom elektromobile značky Xiaomi by mali začať v apríli. Totiž k tomuto faktu nasvedčuje aj to, že koncom februára sa stretli zástupcovia Xiaomi so zakladateľom Weilai Automobile, aby dohodli a získali cenné informácie z oblasti výroby automobilov. Informácie hovoria aj o tom, že Wang Chuan hľadá v mene Xiaomi Group nový koleogch, ktorí by nie len že študovali technológie, ale boli by aj pri výrobých procesoch.

Aby sme pripomenuli, tak Xiaomi už dávnejšie vydalo von oficiálne vyhlásenie, v ktorom popreli fámy o vývoji vlastného elektromobilu.

Vyhlásenie znelo takto: „Spoločnosť sa vždy zaujímala o vývoj ekosystému elektrických vozidiel a neustále sa pokúšala hodnotiť odvetvie a snažila sa o uskutočnenie výskumu trendov v príbuzných oblastiach. Zatiaľ výskumné práce spoločnosti Xiaomi Group nie si na takej vysokej úrovni, aby dosiahli oficiálnu fázu projektu“.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: