Čínsky technologický gigant a jeho veľké tajomstvo? Aj tak by sme mohli pomenovať nový smartfón, ktorý sa objavil v Geekbench teste. Bude to nová vlajková loď?

Na známej porovnávacej platforme Geekbench sa objavil test nového zariadenia od Xiaomi, ktorý ešte nik nepozná. Toto modelové označenie nesie názov M2012K11C a čo má v tele?

Nové modelové označenie od Xiaomi M2012K11C by malo podľa Geeku bežať na operačnom systéme Android 11 a podľa dostupných informácií by ho mal poháňať čipset Snapdragon 875 s 6 GB RAM. Na základe vybavenosti to o ňom prezrádza aj GPU Adreno 660, ktorý má byť súčasťou nového čipsetu. Zvlášnosťou je to, že Adreno sa ešte v žiadnom oficiálne zverejnenom smartfóne nenachádza. Niečo nám Xiaomi tým pádom tají?

Na základe údajov Geekbench budúceho modelu vieme o ňom, že v single-core testoch dosiahol 1105 bodov a v multi-core až 3512 bodov. Tento model samozrejme môže byť iba prototyp. Po predstavení čipsetu, by sa ale rapídne mohol zvýšiť výkon.

To či naozaj Qualcomm chystá vlajkový čipset 875 sa dozvieme až 1. decembra. Dovtedy len vďaka leaksterovi vieme nateraz to, že 5nm čip bude používať jadro Cortex-X1 s taktom až 2,84 GHz a bude obsahovať tri jadrá Cortex-A78 pri takte 2,42 GHz. K ním sa pridá ešte energicky efektívne jadrá taktiež Cortex A-55 ladené na frekvenciu 1,8 GHz.

Budúca vlajková loď od Xiaomi?
Zdroj: GSMArena

Zdroj: GSMArena

Reklama
Reklama
Share: