Vyzerá to na obrovský úspech, ktorý opäť raz získa Čínska spoločnosť, ktorá si čím ďalej tým viac upevňuje líderstvo nielen v smartfónoch, inteligentnej domácnosti, ale aj v oblasti bezdrôtového nabíjania.

Donedávna najvýkonnejší model, ktorý používal najrýchlejšiu technológiu bezdrôtového nabíjania bol model Mi 10 Ultra, ktorý používal výkon 50 W. Po novom je už, ale prekonaný.

Včera predstavila spoločnosť Xiaomi nový spôsob nabíjania, ktorý nabije vaše zariadenie ešte rýchlejšie než predtým. Výkon 80 W a možnosť nabiť 4000 mAh batériu na 50 % za 8 minút a na 100% za 19 minút, tak to je už čo povedať.

 

Xiaomi ukázalo výkonné 80 W bezdrôtové nabíjanie. Takto bude fungovať!  Zdroj:GizChina
Zdroj:GizChina

Po novom totiž spoločnosť Xiaomi upravila tak čip ako aj architektúru bezdrôtového nabíjania. Novou funkciou bude teda nabíjanie MiFC. Podľa riaditeľa spoločnosti, tak za 19 minút nabijete váš smartfón pomocou „mnohých technologických akcelerácií“. Okrem toho základňa využije aj vysokorýchlostný ventilátor, ktorý by mal zabezpečiť neskutočne tichý chod zariadenia.

Vyzerá to tak. že v najnovších modeloch sa už budeme môcť tešiť na telefóny, ktoré budete mať nabité za necelých 20 minút. Otázne je ale to, že ako toto rýchlonabíjanie ovplyvní životnosť batérie.

Zdroj: GizChina

Reklama
Share: