Najnovšie správy od značky Sony vás asi zrejme nepotešia. Nepotešili ani nás, keďže oznámili, že nebudú podporovať emailovú aplikáciu pre smartfóny Xperia. Bude sa jednať o modely Xperia 5 a vyššie.

Spoločnosť Sony oznámila na svojich stránkach, že už nebude naďalej podporovať emailovú aplikáciu vo svojich smartfónoch Xperia. Najnovšie informácie hovoria o tom, že modely Xperia 5 a novšie už nebudú mať túto aplikáciu ani v Obchode Play.

Ak máte staršiu Xperiu, tak emailová aplikácia od Sony bude aj naďalej dostupná na starších smartfónoch, avšak už bez podpory a aktualizácii.

Ďalšia smutná správa prišla od Sony, pretože odstránia aj systémovú aplikáciu Album, ktorá vás zbaví zálohovania fotiek na servery Amazon. Služba bude vypnutá po 31. marec 2020. Po tomto dátume vrámci Albumu bude potom vydaná aktualizáciu na bez možnosti zálohovania. Naďalej si avšak budete môcť zálohovať fotky cez Fotky Google.

Vráťme sa naspäť ešte k emailovu, pretože budú vypnuté aj emailové notifikácie, avšak upozornenie o aktualizácii poslednej bude prebiehať na displeji smartfónu naďalej.

 

Zdroj: Sony

Reklama
Share: