Spoločnosť Yandex začala vo svojom hlavnom meste Ruska – Moskve testovať nových autonómnych robotov, ktoré budú určené pre doručovanie dokumentov, alebo balíkov.

Ruská spoločnosť Yandex sa začala zaoberať rozvojom a testovaním nových autonómnych robotov, ktoré by mali slúžiť na doručovanie dokumentov či balíkov. Doručovacie roboty už ale majú vlastné spoločnosti ako Amazon, Postmates, či dokonca Starship. Podľa najnovších zistení sa k týmto gigantom môže zaradiť aj Yandex, ktorý už dávno využíva Yandex.Rover na doručovanie dokumentov medzi rôznymi kanceláriami Yandex. Doterajší robot si vie zatiaľ naplánovať vlastnú trasu, zaregistrovať a obísť prekážky a vie dať prednosť chodcom a zvieratám.

 

 

Aký je veľký nový autonómny robot?

Yandex.Rover si môžeme prirovnať k cestovnému kufru. Veľkou výhodou tohto robota je schopnosť sa hýbať v noci, keďže používa LiDAR navigáciu.

Podľa Yandex by mohli nájsť využitie svojich robotov pri doručovaní zásielok či už z reštaurácií, pri presune potravín, alebo aj pre ich vlastný e-shop Beru a jeho sklad.

 

Zdroj náhľadovej fotografie: Engadget

Zdroj: Engadget

Reklama
Share: