Ak si spomínate na september 2020, tak táto novinka pod názvom Youtube Shorts bola vtedy predstavená, len nie na náš trh. Čo to teda je?

Nové Youtube Shorts slúžia pre nahrávanie, sledovanie a zverejňovanie krátkych 15-sekundových videá, len pomocou mobilného telefónu.

Skvelou fíčurkou je aj audio doprovod, ktorý pozostáva s rozsiahleho katalógu hudby, ktorým samotný YouTube disponuje. V tejto knižnici sa zišlo až 250 vydavateľstiev z celého sveta. Pomocou YouTube Shorts, tak používatelia môžu reagovať a vyjadriť svoje názory v priebehu 60 sekúnd. Novinku nájdete v špeciálnej záložke YouTube. Medzi novinkami tak nájdeme aj viacsegmentovanú kameru, vďaka ktorej môžeme spojiž viacero videoklipov dokopy, ako aj vieme pridávať text  v jednotilivých fázach videa, rovnako tam nájdeme aj filtre pre korekciu farieb, ako aj množstvo ďalších spôsob úprav.

Pozor! YouTube Shorts sú aktuálne dostupné len v beta verzii. Samotný produkt sa tak odvinie od požiadaviek používateľov ako aj samotných tvorcov, ktorí budú získať spätnú väzbu.

Na záver len dodáme to, že najväčšou novinkou bude možnosť využívania aplikácie pre svoje vlastné krátke videá ako aj hudbu z miliardovej knižnice. Aktuálne YouTube Short zaznamenáva v súčasnosti celosvetový úspech, pretože má 6,5 miliardy zhliadnutí denne.

Zdroj: YouTube

Reklama
Share: