Často sa stáva to, že váš procesor vykazuje nenormálne javy? Všetko to môže byť zapríčinené vysokou teplotou procesora. Tieto aplikácie by vám ich mali pomôcť odsledovať.

Samozrejme na prvý znak zvýšenej teploty vás upozorní BIOS, tým že sa vypne, alebo začne zamŕzať pri hraní hier. Ako isto vieme, tak je to nepekná situácia pre všetkých hráčov, ktorý majú radi FPS hry.

Zahrievanie komponentov, ale nemusí byť len vtedy, keď niečo vykonávate, keďže procesor alebo aj grafická karta sa môžu zahrievať pri nenáročných alebo pri žiadnych úlohách. Príčinou prehrievania môže byť aj zaprášený počítač, alebo inak zašpinený.

 

Nezabúdajte, že teplotu si viete aj sledovať sami a verte, že je to lepšie než sa spoliehať na spomínaný BIOS, alebo sekanie hier.

Ako si odsledujem teplotu?

Existuje mnoho ulitility, alebo rôzne software, ktorý Vám to pomôže sledovať. Jedných z nich je Open Hardware Monitor, TechPowerUp Real Temp, CoreTemp alebo aj HWMonitor.

Ak sa bojíte, že musíte opäť niečo investovať do nich, tak nie nemusíte. Sú úplne zadarmo. 

Na záver vám len už poprajeme nech vám to dobre chladí.

Postačia vám na to špecializované utility ako napríklad Open Hardware MonitorTechPowerUp Real TempCoreTemp alebo napríklad HWMonitor.

Reklama
Share: