Chcete sa zbaviť zbytočného sledovania zo strany Facebook? Poznáme spôsob, ako to viete zastaviť.

Mnohé sociálne siete sú sem tam neuveriteľne otravné a stáva sa, že často krát nás sledujú a ani o tom nevieme. Dnes vám poradíme to, ako si viete to nepríjemné sledovanie zastaviť.

Mnoho krát obyčajné tlačidlo „Páči sa mi to“ je zobrazované na mnohých webových stránkach. Tento výdobytok módy nie je len na obyčajných stránkach, ale aj na tých pre dospelých. Mnoho krát asi môžeme pochybovať, že či naozaj niekto dal zdieľať ten príspevok na svoj profil, alebo sa mu naozaj páči.

Toto tlačidlo tam nie je len tak. Tlačidlá sú aj z časti nato tam, aby vás vedeli sledovať a na základe toho možno aj analyzovať.

Ako to môžete zastaviť?

Najjednoduchší spôsob je zastaviť tzv. vytváranie digitálnej stopy. V rámci Facebook, Messenger, alebo aj Instagram tomu viete zabrániť. Vo vyššie uvedenom videu môžete vidieť, ako sa to dá detailne zastaviť, avšak poznáme aj jednoduchší spôsob. Po novom si viete nainštalovať doplnky, ktoré vám k tomu jednoducho dopomôžu. Najlepším doplnkom je tzv Facebook Container (zadarmo), ktorý viete nájsť v prehliadači FireFox. Akonáhle ho máte nainštalovaný, tak keď nájde obsah s danou problematikou, tak vám ho automaticky zablokuje a upozorní vás na neho.

Pre Google Chrome existuje jediný spôsob a tým je používanie Inkognito módu. Najjednoduchší spôsob je si rozkliknúť tri bodky v pravom hornom rohu a zvoliť Inkognito mód.

Ako si nastavím Inkognito režim v Google Chrome
Ako si nastavím Inkognito režim v Google Chrome

Vďaka týmto tipom sa odteraz vyhnete zbytočnému sledovaniu zo strany webstránok.

Reklama
Share: