Podľa všetkého sa značka Honor predá Shenzen Zhixin New Information Technology. Huawei po novom nebude mať ani percento akcií v značke.

Časy okolo špekulácií predaja značky Honor sa potvrdili. Huawei oficiálne predáva značku Honor, v ktorej dokonca nebude vlastniť už ani jeden diel.

Spoločnosť Huawei to oficiálne oznámila, kedy značka Honor sa „asi“ predá za čiastku 13 miliárd eur (o sume sa nerozprávalo). Novým majiteľom bude konzorcium Shenzhen Zhixin New Information Technology.

Cieľom predaja značky Honor, sa tak otvára priestor pre rast značky. Samozrejme tento krok, pomôže aj Huawei, ktorému sa možno otvorí priestor v USA. V oficiálnej správe sa rozpráva aj o tom, že predaj vlastníka nijak neovplyvní fungovanie a smerovanie firmy. Prezident spoločnosti George Zhao, tak naďalej ostane výkonným riaditeľom, a ani zamestnancov sa táto zmena nedotkne.

Všetky správy nasvedčujú teda tomu, že oficiálne sa značka vďaka osamostatneniu dostane ku kľúčovým dodávateľom komponentov, ako aj ku Google. Zdá sa tak, že budúcnosť smartfónov bude s predinštalovanými aplikáciami od Google. Otázne je, ale že či sa to naplní.

Zdroj: Huawei CentralHuawei

Reklama
Reklama
Share: